Bezpečnosť henny

Pravidelne dostávame správy, v ktorých sa nás pýtate, či je henna bezpečná a či z nej nemôžete dostať alergickú reakciu. Niekedy sa stane aj to, že klient na poslednú chvíľu odvolá dohodnuté stretnutie, pretože mu jeho známy povedal, že henna je nebezpečná a on nechce riskovať.

Na tomto mieste by sme vás chceli ubezpečiť, že henna, ktorú používame je 100% PRÍRODNÁ a neobsahuje žiadne chemické prísady. Henna pasta sa skladá z týchto ingrediencií: henna prášok (usušené a podrvené listy rastliny lawsonia inermis), citrónová šťava, levanduľový alebo čajovníkový olej a voda. Samozrejme, je možné, že jeden človek z milióna by mohol mať alergiu práve na hennu, no je to vysoko nepravdepodobné. Je niekoľko sto až tisícnásobne vyššie riziko, že dostanete alergickú reakciu na nejakú potravinu, ovocie, zeleninu, mydlo, šampón a pod., ako na hennu.

Bežne hennujeme aj malé deti a tehotné mamičky. Máme za sebou stovky spokojných pohennovaných klientov, medzi ktorými boli aj silné alergičky alebo slečny s ekzémom a nikto z nich nemal nikdy žiadnu reakciu. Bežná kozmetika a telové krémy sú oveľa nebezpečnejšie.

Je tiež dôležité upozorniť, že nie je henna ako henna. Vo svete, najmä v prímorských strediskách, pouliční umelci často ponúkajú maľovanie „čiernou hennou.“ Toto môže byť naozaj nebezpečné, pretože čierna henna obsahuje pridanú chemickú látku PPD (para-phenylenediamin). Čistá prírodná henna farbí len do hneda alebo hnedočervena. Hennou nikdy nedosiahnete čiernu farbu. Avšak dopyt po čiernej farbe bol taký veľký, že umelci začali experimentovať a výsledkom je práve zmes henny a látky PPD, ktorá zaručí jej výraznú čiernu farbu pri zachovaní dlhej trvácnosti. PPD môže spôsobiť vážne alergické reakcie preto NEODPORÚČAME POUŽÍVAŤ ČIERNU HENNU.

My nemáme čiernu hennu v ponuke vôbec. Používame buď čistú hnedú hennu alebo bezpečné kozmetické farby na telo (čierny alebo bordový variant) bez PPD.

Upozorňujeme, že PPD sa nachádza takmer vo všetkých chemických farbách na vlasy, teda väčšina žien sa s touto látkou stretáva bežne, ani o tom nevie, a nemá s ňou žiadne problémy. Práve kvôli tejto látke musí byť na farbách uvedené upozornenie, že farba môže spôsobiť vážnu alergickú reakciu a výrobca odporúča spraviť pred farbením kožný test. Väčšina žien toto upozornenie úplne prehliada a vlasy si bez problémov farbí pravidelne. PPD určite nie je žiadna výhra, no ako môžete vidieť, spoločnosť ho bežne toleruje a používa. Preto by sa ani z čiernej henny nemal robiť väčší strašiak než z bežných farieb na vlasy.

Riziko alergickej reakcie výrazne stúpa pri opakovanom farbení vlasov chemickými farbami a súčasnom použití čiernej henny na telo.

Ak sa chcete tejto chemickej látke úplne vyhnúť aj pri farbení vlasov (čo vám vrelo odporúčame), pozrite si našu sekciu Henna na vlasy.

Comments are closed.