Používané farby

PouŽívané farby

Pri práci používame takmer výlučne prírodnú hnedú hennu. Na požiadanie Vám môžeme obrázok nakresliť aj čiernou farbou a často dostávame otázky na bielu hennu. Jednotlivé rozdiely si vysvetlíme nižšie.


 

Prírodná henna

ruka velka 32Ide o tradičnú indickú bylinnú farbu, ktorá je 100% prírodná. Henna (po latinsky “lawsonia inermis”) je vysoký ker, ktorého listy obsahujú veľké množstvo farbiacich pigmentov. Listy sa preto zbierajú, sušia a drvia na jemný púder. Ten sa potom zmieša s citrónovou šťavou a esenciálnymi olejmi, aby vznikla jemná pasta, ktorou môže umelec maľovať. Táto prírodná henna neobsahuje žiadne chemikálie, len prírodné zložky a je preto úplne bezpečná aj pre tehotné mamičky a deti od 3 rokov. Obrázok, ktorý namaľujeme prírodnou hennou má hnedú farbu (nie čiernu) a vydrží na koži 1 – 2 týždne. Henna farbí najlepšie na rukách a nohách. Ďalšie informácie o henne, hennovaní, starostlivosti a trvanlivosti nájdete v časti Všetko o henne.


Čierna kozmetická farba

henna vitoNa požiadanie môžeme obrázok nakresliť aj čiernou farbou (značka Golecha), avšak nejde už o prírodnú hennu, nie je to rastlinná farba. Čierna kozmetická farba je dermatologicky testovaná a je takisto bezpečná pri bežnom použití. Postup aplikácie je mierne odlišný ako pri henne. Po domaľovaní stačí, keď farbu necháte pôsobiť 30 – 60 minút. Následne môžete vrchnú vrstvu zoškrabať. Obrázok namaľovaný čiernou farbou sa nezabaľuje do fólie ani sa nenatiera olejom. Vzor má okamžite po zoškrabaní krásnu intenzívnu čiernu farbu a chytá výborne aj na miestach ako je tvár, krk, dekolt, to zn. aj na miestach, kde by henna normálne nechytila. Istá nevýhoda je v tom, že čierna farba vydrží kratšie, približne 3 – 4 dni.

 

 


Biela henna

biela henna hena chrbatNa tomto mieste musíme záujemcov o bielu dekoráciu sklamať, pretože BIELA HENNA NEEXISTUJE. Farba, ktorou sa v zahraničí vytvárajú biele henna motívy sa nazýva “mica gilding paste” alebo sa dá nájsť aj ako “mica powder” a je úplne zmývateľná. V praxi to znamená, že ide dolu pri prvom kontakte s vodou a takisto pri mechanickom namáhaní, teda stačí, že obrázok o niečo pritlačíte a farba ide dolu. Ak sa aj niekde na internete dočítate, že vydrží niekoľko dní, je to len zavádzanie zákazníkov. Otestovali sme “bielu hennu” na vlastnej koži a nevydržala ani 24 hodín. Prakticky teda nemá žiadne využitie. Je dobrá akurát na to, že sa necháte pomaľovať, okamžite si dáte spraviť krásne fotky a za pár hodín tam už bohužiaľ nemáte nič. Preto maľujeme hlavne klasickou originálnou hnedou hennou.

Ukážku vpravo sme vytvorili pomocou bielej fixky na sklo, ktorá vydrží až 1 týždeň, avšak zo zdravotného hľadiska ju nemôžeme odporúčať ako vhodnú alternatívu. Fixkou kreslíme len po kamarátoch na ich vlastné želanie a vlastnú zodpovednosť. 🙂

 

Comments are closed.