Priebeh hennovania a starostlivosť

PRIEBEH  HENNOVANIA

čo je hennaPred hennovaním odporúčame umyť pokožku poriadne pod teplou vodou, prípadne spraviť aj peeling, aby ste odstránili odumretú kožu. Henna potom vydrží dlhšie.

Na rozdiel od klasického tetovania pri henne nepoužívame ihlu, ani chemické farby. Kreslíme len na povrch kože, aplikácia je teda úplne bezbolestná. Henna má konzistenciu pasty, ktorú na pokožku aplikujeme pomocou tubičky podobným spôsobom, ako keď zdobíte perníčky.

Keďže všetky vzory maľujeme ručne, treba si na tetovanie vyhradiť dostatok času. Najmenšie motívy namaľujeme za pár minút. Stredné trvajú približne 15 – 30 minút a najväčšie tetovanie, ktoré sme zatiaľ robili, nám zabralo 7 hodín. Išlo o maorský vzor pokrývajúci celé rameno.

henna ruka liska listicka

15 minút


henna hena ruka

60 minút + 30 minút


7 hodín

7 hodín

 

 

 

 

 

 

 

PO  DOMAĽOVANÍ

čerstvá henna

čerstvá henna

Bezprostredne po aplikácii má ornament vypuklú 3D formu, je vlhký a mäkký = ľahko zničiteľný. Pasta zasychá v závislosti od veľkosti vzoru a tiež od vonkajšej teploty 15 – 50 minút. Počas tejto doby treba byť mimoriadne opatrný, aby ste si čerstvý obrázok niekde nešuchli a nezničili ho. Pozor, henna farbí aj oblečenie! Ako bude pasta pomaly schnúť, začne obrázok postupne praskať, tak ako je to vidieť na obrázku nižšie. V tejto fáze sa už nemusíte báť, že by sa Vám mohol motív rozmazať. Veľa ľudí neodolá pokušeniu zoškrabať si suchú farbu ihneď dolu, čo je ale obrovská chyba! Henna by sa v žiadnom prípade nemala odstraňovať skôr ako po 2 – 3 hodinách, inak nebude efekt taký intenzívny, ako by ste si želali.

 

My hennu po zaschnutí balíme do fólie, aby sme ju udržali čo najdlhšie na koži a odporúčame ju nechať zabalenú aspoň 3 hodiny, aby sa dobre vstrebala. Platí, že čím dlhšie zostane henna na koži, tým lepší bude finálny výsledok. Indky nechávajú hennu pôsobiť aj 24 hodín.

suchá henna praská

suchá henna praská

 

Keď ornament po 3 hodinách odbalíte, farba bude mierne vlhká – zaparená. To je normálne. V tejto fáze ju už môžete zoškrabať, najlepšie druhou stranou noža, aby ste si nezafarbili prsty. Niekto hennu nechá, nech opäť zaschne a radšej počká, kým prirodzene sama neopadá. Je na vás, ktorú možnosť si vyberiete. Avšak neodporúčame ísť s odbalenou hennou spať, pretože by vám zafarbila prikrývky. Priamo po olúpaní bude ornament najprv oranžový alebo hnedooranžový, no henna sa na koži ďalej vyvíja a tmavne a svoj plný odtieň dosiahne až po 48 hodinách. Preto sa netreba zľaknúť, keď sa vám spočiatku zdá obrázok príliš svetlý a nevýrazný. Do 48 hodín ešte určite stmavne.

henna slnko mesiac

aplikovaná henna


henna slnko mesiac 2

čerstvo po zoškrabaní


henna slnko mesiac 3

48 hodín po zoškrabaní

                   

         

STAROSTLIVOSŤ

Pre lepší výsledok odporúčame tetovanie po oškrabaní farby pravidelne potierať esenciálnym olejom (najlepšie sú levanduľový, čajovníkový a eukalyptový) a v rámci možností nevystavovať dané miesto vode. Henna vydrží na koži 1 – 2 týždne. U rekordérov 3 týždne. 🙂 Ďalšie užitočné informácie o tom, ako zariadiť, aby vám obrázok vydržal dlhšie a kam ho najlepšie umiestniť, nájdete v časti Trvácnosť a intenzita.

Comments are closed.